Budowa domów drewnianych – połączenie stylu podhalańskiego z nowoczesnością

Więcej szczegółów o budowie nowoczesnych domów drewnianych - zajrzyj tutaj.

Bardzo dużo osób marzy o posiadaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się zrealizować to pragnienie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w naszym krajobrazie przeważały domy mające kształt klasycznego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się też ogromnymi stratami energii. Obecnie wygląda to w stu procentach inaczej. Niezwykle chętnie stawiamy na domy z drewna, które stanowią połączenie znanego od pokoleń stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy drewniane to obecnie bardzo dobry przykład na to, jak skutecznie można łączyć tradycyjny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam wygodę. Styl góralski – bo tak w wielu wypadkach nazywa się też styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach pokryty gontem, balkon lub weranda – to typowe cechy domu wybudowanego właśnie w stylu podhalańskim. By jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, z chęcią wprowadzają też innego rodzaju nowoczesne materiały. Taki dom może być również energooszczędny. Aby tak się stało, architekci stawiają na zwartą bryłę budynku, polecają dobór właściwych okien i właściwie wykonane ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu góralskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można na ogół w w jednej części Polski. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie znajduje się malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt specjalistom

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego będącego połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do łatwych. Z tego powodu najlepiej jest zlecić to zadanie fachowcom. Nie inaczej jest już podczas budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał doskonale, a równocześnie będzie trwały i wygodny w użytkowaniu.

Dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]