Budowa domów z bali – technologia, która przeżywa renesans

Budowa domów z bali - poznaj więcej szczegółów o tej usłudze.

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są wybierane coraz częściej i stanowią świetną alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy tego typu wznosi się ze zrobionych z drewna bali, które układane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od wieków technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy na powrót.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Rosnąca cały czas popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w takiej technologii wyglądają wyjątkowo ładnie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje wyjątkowa atmosfera, dzięki której mieszka się w nich wspaniale. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. To właśnie dlatego domy z bali nie potrzebują wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i bardzo drogiego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy murowane, które zazwyczaj generują niemałe straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w świetnym stanie bardzo długi czas. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest za wysoki, co sprawia, że też pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali naprawdę często zobaczyć można na terenach położonych w górach i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są teraz z chęcią wznoszone też w innych rejonach naszego kraju. Bale są odpowiednio przygotowywane, co czyni je odpornymi na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. To właśnie z tego powodu domy z bali mogą być wznoszone we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest niezbędna

Stawiając na dom w technologii zrębowej, należy pamiętać, by zarówno przygotowanie projektu, jak i realizację prac budowlanych zlecić fachowcom specjalizującym się w takim typie budownictwa. Tylko wówczas można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany właściwie, a w czasie użytkowania nie ujawnią się nieprzyjemne niespodzianki.

Dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]