Co daje wynajem szalunków?

Zajrzyj tutaj, jeśli interesuje Cię dobra oferta wynajmu szalunków Kraków

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym polega? Szalunek to swego rodzaju forma, do której wylewany jest beton – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są ze sklejki, jednak łatwo zaobserwować również wersje zrobione ze stali, a czasem nawet tworzyw syntetycznych. Innymi niezbędnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają osiągnięcie odpowiednich efektów. Jednak z uwagi na spore koszty nie zawsze ekipy remontowe mają swoje szalunki. Gdy będą niezbędne, mają szansę wszak po prostu je wypożyczyć – szczególnie, że wynajem szalunków to dziś naprawdę często spotykana usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków okaże się trafionym pomysłem dla firm często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak już nadmieniliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli jednak budowanie fundamentów nie jest główną działalnością danej ekipy, warto rozważyć zalety, które daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Głównie z powodów finansowych – wynajęcie szalunków kilka razy do roku jest bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto wspomnieć także o komforcie, ponieważ trzymanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może powodować poważne wydatki.

O czym nie zapominać przy wyborze wynajmu szalunków?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, jaka firma nam je dostarczy. Jak ją znaleźć? Warto wybrać usługi firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób zyskamy gwarancję tego, że szalunki okażą się solidne oraz funkcjonalne. Bardzo ważna będzie też obsługa klienta – w sytuacji, gdy zbliża się czas rozpoczęcia robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. W przypadku wahania się dobrze z kolei wejść do sieci i sprawdzić, co o usługach konkretnej firmy myślą wcześniejsi kontrahenci.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]