Do czego służy armatura kwasoodporna?

Chcesz zamówić armaturę kwasoodporną? Skieruj się tu.

W domowej toalecie w stu procentach sprawdzi się armatura, która jest wytrzymała na korozję. W niektórych przypadkach niezbędne będą jednak o wiele lepsze właściwości metalu, z którego wykonana jest wykorzystywana armatura. Dzieje się tak między innymi w zakładach, gdzie produkuje się towary z użyciem kwasów – jak farby lub nawozy. By przenieść je w odpowiednie miejsce zakładu, należy wtedy użyć armatury umożliwiającej wykonanie sieci odpornej na działanie substancji żrących. Na szczęście w sklepach kupimy wiele towarów, z którymi okaże się to możliwe. Z czego zatem wykonana jest armatura kwasoodporna? Jakie części dostępne są w katalogach wytwórców? Gdzie ich szukać?

Z jakich surowców zrobiona jest armatura kwasoodporna?

Na rynku znajdziemy najróżniejsze części armatury kwasowej – na przykład łączniki, czwórniki, zawory a także redukcje i kołnierze. Bez względu na to, które są to części, najważniejsze jest to, z jakiego surowca są wykonane. Żeby zapewnić stuprocentową odporność na działanie substancji żrących, stosuje się w szczególności specjalne typy stali nierdzewnej. Zwykle armatura kwasoodporna wykonana bywa więc ze stali kwasowej, a tą otrzymuje się przez sporą domieszkę chromu oraz niklu. Taki surowiec jest odporny na działanie różnych kwasów o mocy niższej niż H2SO4.

Gdzie nabyć armaturę kwasoodporną?

Armaturę kwasoodporną można kupić na przykład w stacjonarnych sklepach metalowych. Takie wyjście ma niestety wiele wad. Najważniejszym z nich są rzecz jasna wysokie koszty zakupu, które powodują, że montaż kompletnej sieci może być dużym wydatkiem. Poza tym nie zawsze kupimy w nich modele, które są dla nas niezbędne. Z tego względu warto kupić armaturę kwasoodporną w sklepach internetowych, bo te oferują po pierwsze duży wybór elementów, lecz także zwykle niższe koszty zakupu.

Dane adresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]