Okna skrzynkowe znów popularne

Więcej o oknach skrzynkowych na www.oknostol.com.pl/okna/okna-skrzynkowe/.

Okna skrzynkowe utożsamiamy przede wszystkim z zabytkowymi budynkami. Nierzadko spotkać je można w starych gmachach, starych chałupach lub pałacach. Dziś są one wytwarzane zwłaszcza z przeznaczeniem do założeniu w tego rodzaju, gdyż użycie skrzynkowych okien oczekiwane jest przez urzędników. Należy jednak zauważyć, że z uwagi na ich względy estetyczne coraz częściej montowane są także w nowszych obiektach. Szczególnie, że obecne modele są tak samo funkcjonalne, co okna wykonane starymi technikami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Budowa okien skrzynkowych

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Składają się z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się powietrze. Jest to swego typu izolator, który chroni wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w zabytkowych obiektach często podzielone są na czworo elementów – dwa u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane osobno i niegdyś były używane do wentylowania pomieszczeń. Taka konstrukcja najlepiej zda egzamin w obiektach wzniesionych przed laty – chociażby chatach ceglanych.

Produkcja okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe rodzaje, muszą być wykonane z właściwego drewna. Dotąd najchętniej sięgano po sosnę oraz dąb, ale ostatnimi czasy ich producenci stosują również gatunki egzotyczne. Drewna takie jak m. in. meranti okazują się wszak znacznie bardziej wytrzymałe na działanie wody, powietrza i ekstremalnych upałów.

Dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]