Pergola tarasowa – idealne rozwiązanie dla domu

Chcesz kupić pergolę tarasową w Warszawie? Wejdź na www.centrumpergoli.pl.

Posiadasz własny dom z ogrodem i zastanawiasz się jak najlepiej zorganizować tę przestrzeń, by stała się maksymalnie przydatna? Pragniesz przebywać sporo czasu na wolnym powietrzu, nie ograniczając się tylko do ciepłych dni? Rozwiązaniem dla Ciebie jest budowa zadaszenia tarasowego lub wolno stojącej pergoli ogrodowej, które dają możliwość korzystać z takiego relaksu bez względu na warunki atmosferyczne.

Zadaszenie tarasowe – osłona przed deszczem oraz promieniami słońca

Pergole bywają elementem całorocznym albo mobilnym, innymi słowy rozkładanym i składanym zależnie od potrzeb, jakkolwiek osoby prywatne z reguły wybierają modele całoroczne. Pergola zamontowana do ściany obiektu tworzy kryty taras, co na ogół pokaźnie powiększa przestrzeń użytkową domu. Zadaszenie tarasowe ochrania lokatorów i umiejscowione pod nim obiekty przed deszczem oraz słońcem. Gros oferowanych w sprzedaży modeli pergoli tarasowych można zamontować nie tylko przy ścianie budynku, ale także jako autonomiczny element zintegrowany z układem ogrodu. Wypada dodać, że niektóre wzory zadaszenia tarasowego można zamontować także we wnęce między dwiema ścianami. Współcześnie zadaszenia tarasowe wykonywane są z mocnych i odpornych na korozję stali nierdzewnej oraz aluminium. Zadaszenia całkowicie wykonane z drewna są już rzadkością.

Nowoczesne projekty zadaszeń i pergoli tarasowych zapewniają nadzwyczaj szerokie możliwości przystosowania ich pod kątem koloru i rodzaju poszycia oraz rozmiaru. Osoby niezwykle wymagające bez trudu znajdą też modele zaopatrzone w praktyczne udogodnienia, np. oświetlenie LED, efektywne systemy odprowadzania wody opadowej, a nawet promienniki ciepła. Sterowanie poszyciem przy pomocy pilota staje się obecnie standardem, aczkolwiek w dalszym ciągu dostępne są modele sterowane manualnie.

Jaki wybrać typ zadaszenia pergoli – materiałowy czy lamelowy?

Osoby, które postanowiły o montażu pergoli tarasowej mają do wyboru dwa typy zadaszenia – lamelowe i materiałowe. W pergoli lamelowej zadaszenie uformowane jest z lameli, a więc “piór” poruszających się zupełnie jak żaluzje. Można sterować kątem ustawienia lameli, regulując tym samym intensywność światła wpadającego przez zadaszenie albo całkowicie je zamknąć. Z kolei w pergolach materiałowych pokrycie dachowe wykonane jest z tkaniny (przeważnie jest to wodoodporna i mocna tkanina PCV), które można przesuwać horyzontalnie. Zadaszenie można całkowicie otworzyć bądź zamknąć, względnie zostawić je po części odkryte. Obie te opcje doskonale się sprawdzają, dlatego wybór któregoś z tych rozwiązania zależy już tylko od upodobań klienta i jego osobistych potrzeb.

Dane adresowe:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]