Rodzaje sklejki szalunkowej i jej wykorzystanie

Szukasz sklejki szalunkowej Kraków? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Deski szalunkowe to podstawowy moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wykonane z innego materiału, jakkolwiek najczęściej wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować obiekty z murami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki są także wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wykonuje

Dawniej w szalunkach na ogół używane były deski z bloków drewna. Te jednakże były drogie, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym w dzisiejszych czasach stosowana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – przeważnie z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi często wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Spółki budowlane posiadają zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z modułami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę domu lub garażu na własną rękę, nie ma konieczności zakupu wszystkich części szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma służy także wynajmem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]