Szalunki – obowiązkowy element na każdej budowie domu

Szukasz szalunków Kraków? Odwiedź tę stronę

Szalunki to to forma mająca charakter tymczasowy, którą zazwyczaj wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które wykonana z drewna charakteryzującego się słabszą jakością. Niektóre firmy decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale takie działanie nie jest zbyt częste. Deskowanie – bo właśnie tak również określa się szalunki – sprawia, że mieszanka, która jest wylewana, uzyskuje oczekiwany kształt. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Dzięki szalunkom można też efektywnie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, gdy wylana mieszanka ostatecznie stwardnieje.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszelkie konstrukcje z użyciem betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, którymi są właśnie szalunki. W początkowym etapie prac niezbędne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje zalany właściwie dobranym betonem. W niektórych przypadkach niezbędne jest zastosowanie zbrojenia. Układa się je przed wylaniem betonu. Szalunki usuwane są dopiero wówczas,gdy mieszanka solidnie zwiąże. Na ogół niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki robione są na przykład w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu kolumn ogrodzeń i sufitów żelbetowych. Mają jak widać naprawdę szerokie zastosowanie, a budowa bez ich użycia nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły potrzebne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są również profesjonalne podpory i dźwigary. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkie firmy budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. W takim wypadku rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w dostarczaniu ekipom budowlanym szalunków i sklejki.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]