Filtry powietrza klasy F9 i H14 – jak się je wykorzystuje?

Zobacz, gdzie kupić filtry hepa h14

Powiedzmy sobie szczerze: stan powietrza w Polsce zły. Pod tym kątem nasz kraj plasuje się na jednej z najdalszych pozycji wśród członków Unii Europejskiej. Regularnie słychać kolejne komunikaty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów PM2.5 oraz PM10 i w związku z tym też wciąż poszukiwane są wydajne metody, pozwalające poradzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie utrzymanie sterylności powietrza jest wyjątkowo ważne (np. w szpitalnych salach operacyjnych).

Filtry typu mini-pleat do zastosowań uniwersalnych

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i wykorzystywane są od wielu dekad. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych montowanych w biurach, budynkach mieszkalnych lub urzędach doskonale sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne mini-pleat, które zależnie od klasy poradzą sobie z filtracją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki tworzą smog. Nie są dla nich trudnością także takie zanieczyszczenia, jak spaliny, włókna lub pyłki roślin. Poszukując filtrów dokładnych F7 czy F9 należy zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale również na jakość ich produkcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa mają ramę z ocynkowanej stali, która wyróżnia się znaczną wytrzymałością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć) i uszkodzenia mechaniczne. Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach mini-pleat papier filtrujący ułożony jest w małe plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, że produkty te odznaczają się znaczną żywotnością. Filtry minipleat dostępne są w wielu rozmiarach dopasowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie należy zachować najwyższe standardy sterylności

Do zastosowań przemysłowych wymagane są natomiast filtry o stanowczo wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą zdołają zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a wytrzymała konstrukcja, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i wahania temperatury, co umożliwia efektywną pracę w ekstremalnym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry instalowane są tam, gdzie należy zachować wysokie normy czystości powietrza, np. w przemyśle spożywczym.

Fotografia dzięki uprzejmości marss.pl.

Dane adresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46