Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Jeżeli interesuje Cię korzystna oferta kursu Adobe Photoshop, skieruj się na https://bit.ly/3KeaAii.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dłuższego czasu stara się dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi sposobami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć pracę w branży gamingowej czy filmowej, dlatego że te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji świata przedstawionego oraz postaci wykorzystują głównie profesjonalne oprogramowanie. Znając te realia ogromna grupa początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem z miejsca stara się przyswoić sobie znane programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Digital painting – jakie narzędzia można stosować?

Istnieje kilka programów używanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż powstał jako software do obróbki zdjęć, błyskawicznie został ulubionym narzędzie ilustratorów oraz game devów. W rezultacie sukcesu Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak między innymi Corel Painter, Clip Paint Studio czy ArtRage, w których dzięki wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przypominające malunki wykonane temperą, akwarelami bądź farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom większą wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nieudanych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba przecież kupować!

Kurs Photoshop online to więcej niż tylko nauka podstaw działania programu

W praktyce nauka malarstwa cyfrowego przebiega w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Rzecz jasna pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, aczkolwiek żeby rozwinąć maksymalnie swoje umiejętności, a zarazem poznać wszelkie opcje oprogramowania oraz potrzebne techniki używania pędzli, polecamy wykupić kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje kurs malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do przeróżnych video kursów Photoshopa przez internet. Spektrum zagadnień jakie wyjaśniają takie kursy jest rozległe i nie uczą one tylko podstawowych funkcji programu. Istotne jest jednak, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi kontakt z autorem szkolenia.

Dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]