Biżuteria z cyrkoniami – o syntetycznych kamieniach szlachetnych

Jeśli potrzebujesz cyrkonii, skieruj się tutaj.

Podczas zdobienia biżuterii powszechnie stosuje się przeróżne kamienie szlachetne. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania nadaje biżuterii niepowtarzalnego wyglądu, znacząco zwiększają cenę opracowywanego dzieła. Konsekwencją tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pochwalić się prawdziwymi klejnotami wśród zgromadzonych ozdób. Na szczęście istnieją też alternatywne rozwiązania dla przeciętnego człowieka.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie produkowane kamienie ozdobne, nie pojawiające się w czystej formie w naturze. Jest to jedna z prawie idealnych alternatyw dla brylantów – z powodu niemal identycznego wyglądu i podobnych cech. Przeważnie cyrkonia nie ma barwy, ale okazy składające się z niestandardowych minerałów mogą przybierać wszystkie kolory lub nawet zmieniać je dzięki wpływowi światła. Ze względu na przytoczone walory estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i stomatologia – zastosowanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie są powszechnie stosowane jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, choć nie jest to bynajmniej jedyne ich przeznaczenie. Wykorzystuje się je między innymi w stomatologii (jako tymczasowe wypełnienie zębów u dzieci), w przemyśle lub też do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach. W przeszłości, przez swoje właściwości używane były także przez Rosjan w ich programach kosmicznych. W przypadku, gdy zaintrygowani jesteśmy najczęściej pojawiającą się postacią cyrkonii, czyli biżuterią, nabyć ją można na przykład przez internet.