lampworki, srebrna biżuteria, biżuteria srebrna

Lampworki – szklane perły

Z pozoru przypominają kolorowe cukierki. Lampworki, bo o nich piszemy, to specyficzny typ paciorków produkowanych ze stopionego szkła. Najpierw były produkowane na własną rękę – surowiec rozgrzewano z wykorzystaniem przerobionej lampy na naftę, dlatego też powstała nazwa perły lampowe. Obecnie również można wykonać je samodzielnie, ale lepszym rozwiązaniem okaże się z całą pewnością zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu warto się na to zdecydować? Do jakich strojów szczególnie dobrze założyć lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Produkcja lampworków

Lampworki są robione, jak już napisaliśmy, nad lampą. Dziś najlepiej sprawdzi się gazowy palnik. Do ich wytwarzania stosuje się odpowiednie szkło, jakie pod wpływem płomienia topnieje, zaś to umożliwia danie mu dowolnych form. Strużki stopionego szkła okręcane są wokół pręcika, przez co każdy paciorek ma otwór dokładnie w środku – to sprawia, że lampworki mogą być stosowane do wyrobu broszek lub wisiorków.

Lampworki – do jakich kreacji nosić?

Kolorowe lampworki doskonale pasują do normalnych kreacji. Najlepiej komponują się z t-shirtami z zabawnymi obrazkami, barwnymi bluzami i coraz chętniej zakładanymi tenisówkami. Nie znaczy to jednak, iż będą ciekawie prezentowały się jedynie przy takich ubraniach – to wyłącznie kwestia pomysłowości.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]