Popularne typy zapięć w kolczykach srebrnych

Jeśli chcesz nabyć kolczyki srebrne, koniecznie sprawdź https://www.bizutik.pl/kolczyki

Wybierając kolczyki powinno się zwrócić uwagę nie tylko na ich formę, to jak się prezentują czy materiał, z którego są wykonane,, ale także na zapięcie. Poniżej zebraliśmy krótki spis najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowo zatyczek, jak m.in. w sztyftach. Takie zapięcie daje spory komfort noszenia i chętnie jest stosowane w biżuterii art deco. Minusem bigla jest jego spory rozmiar.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu w ciepłe dni, gdy nie nakładamy odzieży z dużym kołnierzem, czapeczek czy szalików.

Kolczyki klips

Świetne rozwiązanie dla pań, które nie postanowiły nie przekłuwać uszu. Obecnie właściwie rzadko stosowane.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, jakkolwiek łatwiej go założyć, przez wzgląd na rozchylany tylni zatrzask. Częstokroć wykorzystuje się je przy drogocennych zestawach biżuterii.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma niewielką możliwość odpięcia się, a końcówki na zapięcie łatwo kupimy wszędzie. Właśnie kolczyki z tego typu zapięciem panie nabywają najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku niewielkich kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w malutkich, najczęściej złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie wymagają dodatkowej zatyczki. Takie kolczyki używane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]