Srebrne kolczyki – jak wybierać i pielęgnować

Jeśli potrzebujesz kolczyków srebrnych, koniecznie sprawdź srebrnekolczyki.pl

Srebrne kolczyki to niewątpliwie jedne z najchętniej nabywanych przez Polki akcesoriów. Są idealne na każdą okazję – wyjątkowo uroczystą i mniej formalną. Zobaczmy w czym leży sekret, że są tak chętnie kupowane oraz w jakich sklepach możemy je nabyć.

Srebrne kolczyki – najtrwalsze wzory

Srebrne kolczyki występują w rozlicznych formach. Najbardziej „trendy” są subtelne sztyfty, które pasują od święta i na co dzień, są dyskretne, ale jakże wytworne. Równie popularne są wiszące akcesoria, które pięknie podkreślają szyję. Są ozdobione drogocennymi kamieniami albo całkowicie proste. Elementy wyprodukowane ze srebra nie podrażniają skóry, co nierzadko dzieje się w przypadku biżuterii z plastiku. Kupując kolczyki zwróćmy uwagę na cechy probiercze oraz technikę ich wykonania – najbardziej oryginalne wyprodukowano techniką matowienia.

Jak czyścić srebrne kolczyki

Srebrne kolczyki należy dokładnie pielęgnować i systematycznie usuwać śniedź, żeby stale prezentowały się doskonale. Należy przecierać je co jakiś czas miękką ściereczką wyprodukowaną z miłego w dotyku tworzywa, używać specjalistyczne balsamy nabłyszczające, a nieużywane kolczyki przechowywać w zamkniętych woreczkach. Nie wykorzystujmy natomiast anachronicznych technik pielęgnacji, typu szczoteczka do zębów czy soda oczyszczona. Tego typu substancje mocno rysują elastyczną fakturę metalu szlachetnego.

Gdzie nabyć srebrne kolczyki?

Szeroki wybór biżuterii znajdziemy bez wątpienia w e-sklepach, które proponują błyskawiczny dowóz do domu i rozmaite obniżki cen. Ponadto zakupy w internecie to niebywały komfort, który na pewno docenią przede wszystkim zabiegane Polki.