Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Chcesz kupić mystic topaz? Wejdź na https://www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny blask oraz oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Choć z pozoru możnaby mylnie stwierdzić, iż to inny kamień, topaz mistyczny jest w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są rezultatem specjalnej technologii produkcji – naturalny topaz jest podczas niej poddawany wpływowi gorąca i powlekany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. To z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – odcienie

Barwy, które ma topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, z którym jest połączony. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż kamień ma purpurowy odcień, niebieski z kolei jest efektem podgrzania topazu bez żadnych domieszek. Szczególnie dobre skutki przynosi wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej lub na Dalekim Wschodzie.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak przed chwilą napisaliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Często używają go więc do wyrobu naszyjników, kolczyków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż tylko do wieczorowych kreacji – doskonale wygląda także na co dzień. Istotna jest także mnogość kolorów, dzięki której łatwiej można dobrać biżuterię do swojej kreacji.