Wisiorki srebrne

Sprawdź, gdzie kupić wisiorki srebrne

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno to zaskakiwać – jest plastyczne, pięknie się prezentuje i charakteryzuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej dbałości – surowiec ten jest bardzo delikatny, w związku z czym możemy zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Mocne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnej biżuterii są zabójcze. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie wolno zatem używać ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie sprzątania bezwzględnie powinniśmy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Pudełka do wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy wykorzystywać pudełka wyściełane od wewnątrz delikatną tkaniną – unikniemy tak ich zarysowania. Srebro nie najlepiej reaguje również na styczność z wodą oraz ciepłem, które mogą powodować, że straci kolory lub się odkształci. Przed włożeniem do pudełka paru przedmiotów, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je miękką tkaniną albo włożyć do foliowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą, która świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego sprawdzą się także wódka, białko jaja oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy używać delikatnych szmatek – sztywne mogą porysować powierzchnię.