Bezpieczne i skuteczne zabiegi – laserowa korekcja wzroku

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o laserowej korekcji wzroku, znajdziesz na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/.

Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, praca w różnych zawodach oraz wygoda w codziennych sytuacjach – to zaledwie kilka z powodów, które skłaniają wiele osób do przeprowadzenia laserowej korekty wzroku. Popularność tej metody ostatnimi czasy stale wzrasta, na co wpływ ma z pewnością doskonalsza technologia (i będąca jej następstwem redukcja cen leczenia) oraz niezwykle nikłe ryzyko możliwych powikłań. Za rozważeniem wykonania zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają również kwestie zdrowotne. Wiele badań wykazuje bowiem, że nie leczone wady wzroku mogą prowadzić do znacznie poważniejszych komplikacji, bowiem stanowią czwartą (zaraz po jaskrze, zaćmie oraz zwyrodnieniu plamki) przyczynę ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci mieszkaniec Starego Kontynentu.

Laserowa korekcja wzroku – efektywność i niewielkie niebezpieczeństwo powikłań

Korekta laserowa wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez spłaszczenie rogówki w jej środku można osiągnąć imponujące efekty. Podnosząc jej środek i zmniejszając jej obwód, można z kolei wyeliminować problem hyperopii. W tej chwili najpopularniejszym rodzajem lasera stosowanego w trakcie procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, wysyłający krótkie pulsy światła IR. Pozwala to na dokonanie dokładnego kształtowania, a zarazem minimalizuje zagrożenie uszkodzenia innych części rogówki. Za poleceniem tej metody leczenia wad wzroku przemawia mnóstwo czynników. Najistotniejsze to z całą pewnością niska inwazyjność, skuteczność, dokładność i minimalne niebezpieczeństwo powikłań. Wypada wspomnieć też o tym, iż zabieg nie musi być przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekta wzroku – lekarz może jej nie wykonać

Zanim postanowimy o poddaniu się zabiegowi, warto zdać sobie sprawę z tego, że w pewnych przypadkach lekarz może odmówić jego wykonania. Wśród najpoważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy w szczególności choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, schorzenia oczu jak przykładowo zaćma, karmienie piersią oraz ciążę czy nieukończony 21 roku życia.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]