Fala uderzeniowa – metoda na walkę z bólem

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o fali uderzeniowej, uzyskasz na www.bardomed.pl.

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia pomagająca leczyć dolegliwości różnego typu. Kiedy jest używana i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Gdzie używana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie używana w medycynie sportowej, kosmetologii, rehabilitacji, ortopedii, a także wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilkanaście centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla przylegających tkanek i charakteryzuje się dużą efektywnością w walce z rozmaitymi dolegliwościami. Nowoczesne aparaty do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezwykle precyzyjny, co daje nadzwyczaj dobre rezultaty. Urządzenia do fali uderzeniowej sprawdzą się m.in. w przypadku schorzeń związanych z narządami ruchu, takich jak bóle w okolicy bioder, bóle nadgarstka, ostroga piętowa czy zespół bolesnego barku. Aparat do fali uderzeniowej może być używany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez fizjoterapeutów oraz kosmetologów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – jak to działa?

Używane współcześnie urządzenia wykorzystujące falę uderzeniową są wyposażone w 2 niezależne aplikatory oraz kanały, co pozwala na przeprowadzenie terapii u dwóch pacjentów w tym samym czasie. Nowoczesny sprzęt emituje falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych). Impulsy wysyłane do tkanek nieinwazyjnie stymulują zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co umożliwia redukcję sygnałów bólowych u chorych cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej przynosi ulgę w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]