Jak działa aparat do magnetoterapii?

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o magnetoterapia urządzenia, uzyskasz na https://www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne oddziaływanie, jednakże wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Bezsporną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie regeneracji tkanek przy zabiegach ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia poprawia też krążenie, zmniejsza obrzęki, redukuje ilość wolnych rodników i pomaga w stanach zapalnych.

Jak działa sprzęt do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Gdzie wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to istotny element wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na duże rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to sprzęt stacjonarny, rzadko wykorzystywany przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy też modele mobilne, wspaniale nadające się do pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te posiadają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]