Polskie urządzenie do wczesnej diagnostyki raka piersi

Zobacz więcej szczegółów o gęstych piersiach na https://ailiscare.com.

Nowotwór piersi jest chorobą, która co roku dotyka ponad milion kobiet we wszystkich zakątkach świata. W znacznym procencie kazusów ten nowotwór złośliwy rozpoznawany jest zbyt późno, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo przerzutów na pozostałe narządy (m.in. układ kostnybądź płuca), jak również zgonu. Pomimo, że od dziesiątek lat prowadzanych jest wiele kampanii mających na celu komunikowanie o konieczności systematycznych badań umożliwiających wczesne diagnozowanie raka piersi, ciągle z powodu tego nowotworu umiera co roku setki tysięcy kobiet, ale również mężczyzn.

Gęste piersi a wczesna diagnostyka raka piersi

Tzw. gęste piersi są jednym z powodów problemów z diagnostyką raka piersi na początkowym etapie. Charakteryzują się one tym, że gruczoły mleczne dominują w nich nad tkanką tłuszczową. Ujawnienie guzków w gęstych piersiach jest o wiele trudniejsze – anomalie w tkance nie są dostrzegalne, bowiem zarówno guzy, jak i gruczoły, oznaczone są na wynikach badań mammograficznych białą barwą. Zmiany trudno także poczuć w badaniu palpacyjnym. Statystyki są zatem nieubłagane – kobiety posiadające gęste piersi są wielokrotnie bardziej zagrożone rozwojem raka piersi, a sam guz nowotworowy wykrywany jest u nich często na późnym etapie rozwoju, co poważnie obniża szanse efektywnego leczenia.

Wygodne i natychmiastowe diagnozowanie raka piersi – o urządzeniu AILIS

AILIS – start-up medyczno-technologiczny – zaprojektował urządzenie diagnozujące zmiany nowotworowe – nawet te drobne – u kobiet z gęstymi piersiami. System analizy tkanek piersi zastosowany w urządzeniu AILIS bazuje na technologii POD, czyli Parametrycznego Obrazowania Dynamicznego. Za sprawą obrazowania układu naczyń krwionośnych i przedwczesnego ujawniania procesu angiogenezy, ma ona duży potencjał wczesnej diagnostyki raka piersi. Badanie z użyciem tego aparatu daje kobietom całkowity komfort: odbywa się bezdotykowo, bez partycypacji osób postronnych i trwa raptem 4 minuty. W metodzie proponowanej przez AILIS analizę rezultatów badania wykonuje sztuczna inteligencja. Lekarz r sprawdza tylko przypadki, w których rozpoznano duże prawdopodobieństwo rozrostu nowotworu. Rozpowszechnienie systemu opracowanego przez zespół AILIS pozwoli w nieodległej przyszłości na szybsze i tańsze diagnozowanie raka piersi.

Dane adresowe:
AILIS
Isalus Sp. z o. o.
ul. prof. Michała Życzkowskiego 14
31-864 Kraków