Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

Jeśli potrzebujesz aparatu ultradźwiękowego, koniecznie sprawdź www.bardomed.pl.

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, gdyż prawidłowo aplikowane ultradźwięki wywierają pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one stosowane do masażu mięśni, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami może być stosowany do uśmierzania bólu, zmniejszania napięcia mięśniowego oraz poprawy przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak tylko przy użyciu właściwego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – sposób działania?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie wieku, bazuje na 2 typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, wiązadeł, ścięgien oraz stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku czy też przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają pozytywne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne czy przenośne?

Funkcjonują dwa warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie świetnym wyborem dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie podejmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje sporą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z NFZ – lepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]