leczenie presbiopii, korekcja starczowzroczności

Przyczyny i metody leczenia starczowzroczności

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z samoistnych procesów związanych bezpośrednio ze starością. Jej symptomem jest utrata zdolności widzenia na krótkie odległości, co tak naprawdę ogranicza możliwość rozwiązywania krzyżówek, użycia komputera czy smartfona, czytania gazet oraz podejmowania wielu codziennych czynności. Presbiopia jest konsekwencją zachwiania zdolności akomodacji oka bądź jej pełnej utraty. Sposobem na poradzenie sobie z tą dolegliwością może być przepisanie okularów, jednak powoduje to komplikacje. Soczewki do bliży przeszkadzają w widzeniu dali, okulary dwuogniskowe często nie są komfortowe, natomiast modele progresywne bywają w większości wypadków drogie. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się zatem zlikwidowanie presbiopii podczas zabiegu.

Leczenie presbiopii – realizuj bez ograniczeń proste aktywności

Jak już napomknęliśmy, leczenie presbiopii umożliwia uniknięcie wielu problemów przy realizowaniu codziennych, najprostszych aktywności. Ludzie mający tę chorobę (należy zaznaczyć, że nierzadko pierwsze objawy starczowzroczności przejawiają się niedługo ukończeniu 40 lat) mają problemy z czytaniem czy korzystaniem z telefonu, a także robieniem zakupów (w istocie uniemożliwia odczytanie opisu artykułu) bądź przemieszczaniem się komunikacją miejską (problemy z korzystaniem z rozkładów jazdy). Prócz tego, przeciwnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest rekompensowana przez zdolność wyraźniejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie okularów bywa dla chorego uciążliwe. Trzeba również pamiętać, iż wada ta się przez cały czas pogłębia, a każde kolejne 2 lata lata przynoszą zwykle osłabienie widzenia o mniej więcej ćwierć dioptrii.

Leczenie presbiopii – likwidacja wady podczas pojedynczego zabiegu

Oprócz korekty przy użyciu okularów, rekomendowane jest też leczenie starczowzroczności z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują nieodzowność stosowania szkieł korekcyjnych. Metody jak np. PRESBYMAX® są również sposobem na to, żeby w toku jednego zabiegu kompletnie zlikwidować wadę w obu oczach.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]