Wybielanie zębów przy pomocy światła

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety mnóstwo negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne działają efektywnie. Jak przywrócić piękny uśmiech? Które metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – zauważalne rezultaty już po kilku sesjach

Czyszczenie jamy ustnej po każdym posiłku pomaga utrzymać mocne szkliwo, ale nie zawsze chroni przed przebarwieniami. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają wyglądać ładnie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (lakiery, żele, woski), nie zawsze są bezpieczne dla jamy ustnej. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najbardziej popularne? Lekarze szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje zauważalne rezultaty już po 3 sesjach. Wybielanie lampą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów – sprawdź moc światła

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zweryfikować czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Następnie przy pomocy specjalnego szablonu ustala się barwę zębów przed zabiegiem. Po wykonaniu początkowych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Ważny jest także dobór właściwego odczynu żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny znacząco redukując nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o czternaście odcieni, efekty są więc niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej ok. 7 dni. Świetne rezultaty przynosi również wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.