zimowy kurs turystyki wysokogórskiej

Jesteś miłośnikiem gór? Najwyższy czas wziąć udział w kursie górskim

Góry bywają niebezpieczne, ale też są wspaniałe. W zasadzie co parę tygodni, a głównie w okresie, kiedy urlopowicze tysiącami przyjeżdżają do atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w sąsiedztwie znanych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych tragicznych wypadkach z udziałem osób, które bez odpowiedniego wyposażenia wybrały się na wyprawę trasą powyżej ich umiejętności. Wobec tego tym, którzy miłują góry i pragną nauczyć się przemieszczać po nich odpowiedzialnie, polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie z survivalu, posługiwania się czekanem i asekuracji

Najlepszą drogą, żeby nabyć nieodzowne umiejętności jest uczestnictwo w wszechstronnym kursie pod okiem specjalistów z każdej z głównych sfer związanych ze wspinaczką górską, innymi słowy przewodników górskich, ratowników górskich i instruktorów wspinaczki. Z ich pomocą uczestnicy kursu górskiego nauczą się między innymi poprawnego chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, posługiwania się czekanem, zaznajomią się z regułami autoasekuracji, asekuracji i metody radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy medycyny górskiej, survivalu i orientacji w terenie, które okazują się niezbędne w czasie różnych niebezpiecznych wypadków. Szkolenie obejmuje również reguły poprawnego działania w czasie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który ma wieloletnią praktykę jako organizator wycieczek w łańcuchy górskie rozsiane po całym świecie. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (w Polsce, na Słowacji i w Austrii) w niewielkich grupach, które zazwyczaj mają nie więcej niż sześć osób. W ten sposób zdobywanie wiedzy odbywa się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników szkolenia odpowiednią ilość uwagi i czasu, by mogli oni efektywnie przyswoić sobie podstawową wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się w górach.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]