Kochasz trekking lub narciarstwo wysokogórskie? Zaplanuj wyprawę w Alpy!

Szukasz szczegółowych informacji o pełnej ofercie wyprawy w Alpy? Idealnie trafiłeś! Wejdź na https://tinyurl.com/yharr9gw.

Sympatycy gór, którzy znają już dobrze wszelkie szlaki w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich czy w Karpatach, częstokroć zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i przeglądają oferty eskapad w inne góry Europy. Liczni z nich postawi na wyjazd w Alpy, gdzie być może pierwszy raz w życiu spotkają się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Najpopularniejsze wierzchołki Alp

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Europy, którego powierzchnia obejmuje parę krajów, m.in. Słowenię, Włochy, Liechtenstein i – rzecz jasna – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, zwany także Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Lecz nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne przepiękne wierzchołki, o których pokonaniu marzą wspinacze z całego globu, to na przykład Liskamm – 4527 m n.p.m., Dufourspitze – 4634 m n.p.m. i Matterhorn – 4478 m n.p.m , jak również inne znaczące dla wspinaczki szczyty, jak Trzy Szczyty Lavaredo albo Eiger. Rozróżnia się wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy – wycieczki dla aktywnych podróżników

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie rodzimi organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest sporo atrakcyjnych ofert kierowanych do entuzjastów gór o rozmaitym stopniu zaawansowania. Osoby, które nie miały przedtem styczności z narciarstwem wysokogórskim, lecz mogą pochwalić się optymalną kondycją fizyczną i nabyły już biegłość w jeździe na nartach, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla osób zaawansowanych organizowane są wycieczki na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można zdobywać nowe umiejętności. Tym, kładą nacisk zwłaszcza na aspekcie szkoleniowym, polecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest opanowanie fundamentów prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Niekwestionowanym plusem tych wycieczek jest to, że organizowane są w niewielkich, najczęściej siedmioosobowych grupach, co powoduje, że każdy z uczestników może liczyć na pełną uwagę instruktorów.

Z wykwalifikowanymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy okaże się jedynym w swoim rodzaju przeżyciem, przynoszącym dumę z przezwyciężania własnych ograniczeń, jak również rozbudzającym ochotę na więcej.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]