Marzysz o trekkingu w Himalajach? Znajdź firmę planującą takie wyjazdy

Co powinno się wiedzieć o trekkingi Himalaje?

Himalaje wraz z położonym dość blisko pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Oddziałuje na to niemało elementów – głównie fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie wspomnieć też o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry są areną rywalizacji uznanych himalaistów z całego globu. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Trudności powoduje także sama organizacja wyjazdu – rezerwacja biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Wobec tego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w wysokich górach. Kolejnym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje lub Karakorum sporadycznie podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednakże, iż te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, ponieważ często przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Lhotse czy Annapurna. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale także możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]