Najładniejsze trasy rowerowe Małopolski

Chcesz poznać najlepsze trasy rowerowe w Małopolsce? Koniecznie zajrzyj na narowery.visitmalopolska.pl.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu oczywiste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca warto odwiedzić? Opisujemy ciekawe, kultowe i nieznane, jednak na pewno najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Mało znane oraz nowe miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest dużo – w wielu z nich spotykamy tłumy, ale czy znasz te mniej legendarne oraz nowe miejsca w Małopolsce, które warto zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkiem nieznaną, ale jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go przede wszystkim wielbiciele zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jakkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przepiękny pejzaż – przy porządnej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej znane atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu interesujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najpoprawniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, ale warte uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezmiernie romantyczny Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, chociaż ma podobne zalety.
Ciekawe miejsca w Małopolsce / Ładne oraz godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec trzeba wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy poniekąd tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają miłośników wspinaczki, nie tylko amatorów, jednak również uznanych alpinistów i himalaistów.