aktywne wakacje dla singli

Niezapomniane przeżycia i szkolenia – co oferują organizatorzy wycieczek dla aktywnych

Znane są dwie grupy ludzi: pierwsi kochają wolne dni spędzać na błogim lenistwie, a drudzy w każdy urlop chcą zrobić coś wyjątkowego, czego dotąd nie przeżyli. Z myślą o takich osób agencje turystyczne tworzą nietuzinkowe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – doskonała okazja, by nabyć kolejne kwalifikacje

Wycieczki dla aktywnych to drobiazgowo zaplanowane parodniowe wyprawy dla osób, które chciałyby poznać różne regiony świata i Polski od kompletnie nowej strony. Harmonogram takich wyjazdów jest wypełniony fantastycznymi atrakcjami, których przeciętny turysta nie zazna z pozycji komfortowego leżaka na ganku dzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób szukających nowych doświadczeń to także perfekcyjna szansa, żeby zdobyć dodatkowe umiejętności, ponieważ w wielu przypadkach łączy się ze instruktażami koniecznymi do opanowania zasad przeżycia na danym obszarze. Podczas wycieczki w góry można m.in. nauczyć się używania czekana oraz raków czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się strategie survivalu, a także tego, jak postępować w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, a więc przykładowo w przypadku zejścia lawiny. Warto również zaznaczyć, iż taka wycieczka w góry pełna jest trudnych zadań wymagających zaufania i współpracy pomiędzy członkami grupy, co może skutkować nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Wyprawy dla aktywnych – dokąd można się wybrać?

Atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas odpowiedniej kondycji fizycznej, to głównie wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki w rozmaitych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z odpowiednią kondycją, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść cztery najbardziej znane wierzchołki tego regionu: Giewont, Babią Górę, Trzy Korony oraz Turbacz. Mogą także odwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska wulkan Etna, sycylijskie parki narodowe i przespacerują się ulicami najpiękniejszych miast tej wyspy – Katanii, Trapani oraz Palermo. Lecz Stary kontynent to nie jedyne tereny, dostępne dla początkujących globtroterów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade też w trakcie wyprawy na Wyspy Komodo lub w Himalaje.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]