Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Więcej szczegółów o pięknych miejscach w Małopolsce znajdziesz w tym miejscu.

Chociaż małopolskie jest jednym z mniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego nieraz z trudem można znaleźć coś dla siebie w gąszczu informacji o ciekawych zabytkach i planowanych imprezach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź portal opracowany specjalnie dla turystów

By pokazać zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstała witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o nieznanych i znanych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale także o wystawach i imprezach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Witrynę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Podróżnicy planujący pobyt w Małopolsce już na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której migiem odnajdą muzea i zabytki, kempingi, hotele i motele, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w miastach Małopolski. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Oprócz tego dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi regiony agroturystyczne, zamek na Wawelu czy czar parków krajobrazowych i narodowych.

Strona o zabytkach w Małopolsce z myślą o obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina też o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych tatrzańskich miejscowości. Komunikaty znajdujące się na stronie publikowane są więc w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku włoskim, słowackim oraz niemieckim, francuskim. Niesłychanie pomocna dla obcokrajowców może być również sekcja Rozmówki, gdzie poznają popularne słowa i zwroty, które pozwolą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas wizyty w Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie Małopolski.

Dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego