Skitury – wycieczki po górach na nartach

Szukasz więcej wiadomości o pełnej ofercie skitur? Świetnie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Gros osób wyruszających w góry zimą, jedzie tam najczęściej jedynie po to, żeby spędzić czas na szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Tymczasem nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcieliby sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz zapisać się na wyprawy na rakietach czy też skitury.

Skitury , czyli terenowa jazda na nartach

Od kilkunastu lat turystyka na nartach przeżywa swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwyczajnym odpoczynkiem w górskiej chacie i okazjonalnym zjazdem z atrakcyjnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, decydują się na doświadczanie ich uroków w trakcie stosunkowo trudnych, a zarazem przynoszących dużo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże przeznaczona tylko dla obytych w górach narciarzy, którzy opanowali dobrze technikę jazdy i którzy potrafią także używać raków oraz czekanu. Dlaczego? Poruszanie się poza przygotowanymi dla turystów szlakami, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego też lżejszych butów oraz nart.

Nie masz pewności, czy dasz sobie radę na skiturach? Poradź się organizatora!

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie ulubionymi destynacjami miłośników turystyki narciarskiej są bezsprzecznie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie doskonale poradzą sobie nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się jedynie do skitur organizowanych na terenie naszego kontynentu – na nartach można przejść przez łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są wspaniałe warunki do tego rodzaju wypraw. W czasie takiej skitury największą atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal leżącego na wysokości przeszło 4 tyś. m nad poziomem morza. Osoby zaciekawione udziałem w tego typu eskapadzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś wyprawa będzie dopasowana do wykazywanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą szukać w tym obszarze doradztwa organizatorów skitur i ich instruktorów.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]