Trekkingi w Dolomitach – dlaczego warto?

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów o Dolomity trekking.

Entuzjaści czynnego wypoczynku zapewne znają na pamięć większość tras trekkingowych w Polsce, które położone są w Karkonoszach, w Bieszczadach oraz w Tatrach. Zdecydowanie są one zachwycające, jednakże osoby chętnie uprawiające ten typ sportu z czasem chcą poczuć powtórnie ekscytację płynącą z wypraw po mało znanym terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z tras w Polsce, skoro można zachwycać się zachwycającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Włoskie Dolomity – pasmo górskie, które trafiło na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc pasmo górskie położone w całości w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się pokaźną ilością turni, ostrych grani oraz baszt skalnych, które w czasie dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swój kolor. Jest to także jeden z najurokliwszych masywów górskich starego kontynentu (jeśli nie na całym świecie!), nie dziwi zatem, iż dekadę temu trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w tym paśmie górskim występuje wiele urwisk, wysokie pionowe skalne ściany i dość strome stoki, wytyczono w nich również wiele łatwych szlaków, z którymi dadzą sobie radę osoby mające jakieś doświadczenie w trekkingu.

Szczyty Tofanów i Brenty – co warto zobaczyć podczas trekkingu we włoskich Dolomitach?

Początkujących zapaleńców trekkingu niewątpliwie zachwyci przeprawa przez ten masyw górski po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych wyposażonych w liny asekuracyjne. Plan wycieczek tego typu jest tak ułożony, żeby członkowie grupy przeszli szkolenie z reguł asekuracji, jak również procedur poruszania się po takiej trasie. Bardziej obeznani z górami i posiadający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą zachwyceni przejściem po trasie na graniach Brenty, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla wielu turystów fizycznie bardzo forsowna, ale ten, kto będzie w niej uczestniczył zapewne nie zapomni o niej przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić także w interesujący sposób zimę, poruszając się po mało stromych obszarach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi szczytami grupy Tre Cime czy Tofanów.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]