Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Tutaj odnajdziesz pełną ofertę wycieczki na Kilimandżaro.

Sięganie po górskie szczyty to fantazja wielu podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Silnych przeżyć na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto wziąć w niej udział?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Obieżyświatów zachęcają w głównej mierze kurczące się już lodowce, malownicze krajobrazy, jak również sposobność obserwacji egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. W skład masywu wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Uhuru, Mawenzi oraz Shira. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymusza należytą preparację – ze względu na sporą wysokość istnieje ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, a zmienne warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na szczyt masywu stanowi ogromne wyzwanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny dysponować solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez około 7 do 9 godzin dziennie.

O czym należy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko żółtej febrze, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy warto też zakupić leki przeciw malarii. Przed atakiem choroby uchroni także odpowiednia profilaktyka – zastosowanie preparatów odpędzających insekty oraz zakładanie odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A w jaki sposób uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]