Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Potrzebujesz więcej wiadomości o aktualnej ofercie wypraw w góry? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, porywające widoki, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi zatem to, iż trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością. Wielostopniowa skala trudności tras sprawia, iż każdy – również absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może natomiast sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane kłopoty mogą okazać się szczególnie dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich wypadkach rekomenduje się skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób planujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod nadzorem doświadczonego przewodnika, nie znaczy jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne cele

Największym zainteresowaniem wśród zwolenników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Himalaje i Karakorum, jednak ze względu na wysoki stopień trudności i duże koszty nie każdy miłośnik trekkingów decyduje się na te rejony. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te koncentrujące się na zdobywaniu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy organizują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]