Wyprawy trekkingowe – stopnie trudności i popularne destynacje

Wycieczki trekkingowe - w tym miejscu sprawdzisz korzystną ofertę.

Wypady w góry mogą przybierać różne formy. Od nieśpiesznych przechadzek po prostych szlakach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez całodniowe, piesze wędrówki po szlakach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. By wziąć udział w trekkingach, niezbędna jest praktyka w poruszaniu się po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jednakże w zamian za nieraz ogromny trud zyskujemy możliwość podziwiania cudownych widoków i obcowania z dziką naturą.

Trekkingi – dopasuj stosowny poziom trudności do swojego doświadczenia

Poziom trudności jest zależny od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Profesjonaliści wyróżniają 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do zwiększonej aktywności. Następny poziom trudności wymaga dobrej kondycji fizycznej oraz co najmniej elementarnego doświadczenia w górach – np. w Tatrach. Najwyższy poziom to wycieczki dla uczestników z najlepszą kondycją fizyczną, znajomością charakteru wysokich gór i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, a także przyzwyczajonych do niekomfortowych warunków biwakowania w trakcie długiej wyprawy.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju miłośnicy tego rodzaju aktywności najbardziej cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś chodzi o pozostałe pasma Europy, ogromnym powodzeniem cieszą się Karpaty Wschodnie, bałkańskie Góry Przeklęte, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, a także Alpy. Najbardziej zaawansowane w trekkingu osoby powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności w czasie wyprawy w Karakorum, Andach bądź Himalajach.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]