Czym cechuje się kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej wybieranych usług oferowanych przez banki. Nie ma w tym rzecz jasna nic zaskakującego, gdyż można uzyskać tak już niewielkie kwoty – w wielu bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on także być sposobem pokrycia większych wydatków, bowiem zazwyczaj jego maksymalna suma to nawet 100 000 złotych, jednak osoby o najwyższych zarobkach – między innymi lekarze – mają szansę pożyczyć aż 500 tysięcy PLN. Koszty kredytu gotówkowego zależą przede wszystkim od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i mogą wynieść od 8 do aż 16 procent. Co oprócz tego należy na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym pamiętać?

Jak można wywnioskować z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla niemal wszystkich chętnych. Wniosek, jaki składamy jest bezzwłocznie rozpatrywany, dzięki czemu środki otrzymujemy maksymalnie po tygodniu, a dzięki niedużym restrykcjom, mogą uzyskać go nawet klienci z niskimi zarobkami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony każdemu, gdyż podobnie jak przy każdym rodzaju kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte korzystając z kredytu gotówkowego możemy wydać na dowolny cel – tak na zakup akcesoriów AGD, jak i samochodu czy sfinansowanie wymarzonego wyjazdu.

Jak bez ryzyka zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego, musimy wiedzieć, że łatwo wówczas o pomyłki, których skutkiem okazują się najczęściej ogromne finansowe kłopoty. Dlatego wybór oferty powinniśmy starannie przemyśleć, zwracając uwagę zarówno na odsetki, jak i pozostałe koszty – na przykład ubezpieczenie czy prowizję. Najlepszym pomysłem na pewno okażą się więc porady profesjonalnego doradcy finansowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy mogli oddać go bez poważnych problemów.