Jak działa mass collect i czy warto wdrożyć tę usługę?

Więcej szczegółów o tym, co to takiego mass collect uzyskasz tutaj.

Mass collect to usługa, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych. Prezentujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza organizację małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie ta opcja będzie przydatna?

Działanie mass collect jest de facto niesłychanie proste. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi własnego numeru rachunku, który jest tym samym jego identyfikatorem. Takie działanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest znaczna ilość klientów, a więc przykładowo w firmach telekomunikacyjnych, w prywatnych gabinetach oraz wszystkich branżach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w siłowniach). Opłaty wpływające w usłudze mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, jednak wcześniejsze nadanie klientom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do realizacji przelewu (przelew z karty, przelew za pośrednictwem poczty albo standardowy przelew). Zastosowanie mass collect łączy się również z szybszym księgowaniem należności niż w przypadku księgowania manualnego, a zarazem eliminacją ewentualnych błędów często mających miejsce w trakcie tego procesu.

Łatwiejsze kontrolowanie spływu należności – zalety mass collect

Chociaż usługa mass collect nie jest obecnie proponowana we wszystkich bankach (mają ją m.in. ING Bank Śląski i Bank Pekao) warto przeanalizować możliwość jej zastosowania w firmie, nawet takiej, która miesięcznie rozlicza mniej niż setki faktur. Zastosowanie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie kontrolowanie na bieżąco spływu należności) czy połączenie z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania notyfikacji o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutkuje podniesieniem terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]