Leasing dla przedsiębiorstwa

Leasing niewątpliwie jest jednym z najczęściej wybieranych przez przedsiębiorców narzędzi finansowych. Nie powinno to jednak zaskakiwać, gdyż jego duże zalety sprawiają, iż leasing okazuje się świetnym rozwiązaniem umożliwiającym minimalizację kosztów wiążących się z prowadzeniem firmy. Przede wszystkim ze względu na fakt, że w naszym kraju ratę leasingową interpretuje się jako koszt uzyskania przychodu. Na fakt, że leasing okazuje się tak opłacalny wpływa również to, iż umożliwia on zdobycie niezbędnych do działalności firmy aktywów bez konieczności ich nabycia. Na jakich zasadach dokładnie jednak opiera się leasing? O czym nie należy zapominać stawiając na taką formę finansowania?

Leasing – o co w nim chodzi?

Określenie leasing pochodzi z języka angielskiego, w którym znaczy dzierżawę. W państwach anglosaskich przepisy nie odróżniają leasingu od dzierżawy, lecz w Polsce są to pojęcia odmienne. Leasing to udostępnienie przez leasingodawcę określonego aktywu leasingobiorcy, w związku z czym ten ostatni zobowiązuje się regulować raty leasingowe. Obiektem leasingu najczęściej są auta, które zasilają flotę przedsiębiorstwa, urządzenia potrzebne do prowadzenia firmy lub sprzęt do punktu sprzedaży. Po zakończeniu leasingu udostępnione przedmioty zostają oddane leasingodawcy, który najczęściej zbywa je w niskiej cenie.

Doradca podpowie jak wybrać dobry leasing

W ostatnich latach w Polsce dostępnych jest mnóstwo ofert leasingu. Ich mnogość powoduje, iż trudno znaleźć w tej grupie tę najlepszą – potrzebne do tego są właściwe umiejętności. A że nie każdy przedsiębiorca takie ma, stawiając na leasing, dobrze zrobimy zasięgając porady fachowca. Przed wyborem leasingu dobrze więc odwiedzić doradcę finansowego, który pomoże znaleźć ofertę odpowiednią dla naszych możliwości oraz zapewni, że leasing naprawdę będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem.