kantor wymiany walut online, kantor internetowy

Studiujesz lub pracujesz za granicą? Korzystaj z kantoru online

Jeszcze parę lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w najbliższej placówce bankowej albo w kantorze – na te ostatnie wciąż można się natknąć w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Aczkolwiek w szybko zmieniającym się świecie, ludzie pragną wymieniać obcą walutę bez konieczności opuszczania domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny też powstały kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Jakie usługi proponuje kantor online oprócz przewalutowania?

Działanie kantoru internetowego jest tak samo łatwe jak tradycyjnego kantoru. Nabywca loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który chce wymienić na wybraną walutę. Atutem kantorów wymiany walut online jest głównie to, iż przewalutowanie można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach pracy kantoru po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, na ogół z minionego dnia. Kolejnym i niesłychanie istotnym walorem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te oferowane przez kantory tradycyjne oraz banki. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może skutkować uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, tymczasem w kantorze internetowym spready zazwyczaj nie wychodzą poza 2%. Kantory online oferują również kilka dodatkowych usług lubianych przez klientów, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej dokonywanej w określonym przez nabywcę dniu bądź takiej, w której klient zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wówczas, gdy wskazany przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Kantor internetowy – usługa dla pracowników zagranicznych i kredytobiorców

Kantory internetowe to opcja dla osób doceniających komfort i dużą swobodę w dyspozycji funduszami. Korzystają z nich również osoby studiujące czy też zatrudnione poza granicami Polski i osoby spłacające pożyczki w walucie obcej. Lecz nim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę oraz bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.