Czemu warto współpracować z agencją SEO?

Potrzebujesz skorzystać z oferty firm SEO? Koniecznie zajrzyj na https://seo4.net.

Przedsiębiorstwa oraz administratorzy portali internetowych, którzy pragną, aby wyświetlać się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce, są w stanie to osiągnąć na minimum 3 sposoby. Pierwszy, którego nie poleca się, to próbowanie starań osobiście. Nie posiadając doświadczenia w kwestii SEO i nie monitorując codziennie doniesień o zmianach w algorytmie Google, trudno postępować właściwie i – kluczowe – skutecznie. Drugie podejście to utworzenie etatu dla wprawnego SEOwca, aczkolwiek nie każde przedsiębiorstwo może sobie na to pozwolić z uwagi na budżet. Trzecie wyjście to nawiązanie współpracy z agencją SEO. Budżet przewidziany na takie działania można dostroić do możliwości finansowych zleceniodawcy. Plusem zlecania działań agencji SEO jest to, że pomijając specjalistów od SEO w pracują tam też eksperci od kampanii Google Ads, kreatywnego pisania, programowania i grafiki służący merytoryczną pomocą w tych obszarach.

Po czym rozpoznać sumienną agencję SEO

Agencji SEO w Polsce jest wiele. Na co zwrócić uwagę podczas szukania podmiotu, która zwiększy naszą widoczność w wynikach organicznych przeglądarek? Polecamy postawić na firmę, która istnieje na rynku od kilku lat. Liczba agencji SEO, ale również tych kreatywnych i marketingowych, z miesiąca na miesiąc się zwiększa, co nie zawsze gwarantuje należytą jakość usług. Wybierając firmę, która istnieje od minimum dziesięciu lat, można mieć pewność, iż posiada ona spore doświadczenie i może w każdej chwili zaprezentować pokaźne portfolio swoich dotychczasowych prac. Agencje SEO zazwyczaj na swoich stronach publikują zakładkę z opisem tzw. „kejsów”. Przed podpisaniem umowy wypada przeanalizować opisy takich przypadków, by samemu wstępnie zobaczyć, jakich rezultatów można oczekiwać po agencji, jak również to jakie kwestie udało jej się rozwikłać i dla jakich branż pracowała. Odpowiedzialna agencja SEO to taka, której praca jest transparentna: pisze o planach zadań na nadchodzące miesiące, a także dostarcza raporty z ukończonych działań i ich następstwa.

Drugi niebagatelny aspekt to spersonalizowana oferta i dopasowanie strategii prac do potrzeb działalności prowadzonej przez klienta agencji. Jeżeli agencja SEO na zapytanie ofertowe odpisuje w przeciągu kwadransa, a oferta sprawia wrażenie gotowego szablonu, powinien to być znak ostrzegawczy. Po otrzymaniu pytania przedstawiciel dobrej agencji SEO kontaktuje się z zainteresowanym klientem, by poprosić o dokładniejsze informacje o firmie, nieodzowne do zaprezentowania dla niej indywidualnej oferty. To dane, których nie da się wyszperać tak po prostu w sieci, jak przykładowo informacja o realizowanych do chwili obecnej pracach SEO i o najważniejszych dla klienta usługach bądź produktach, które chciałby wypromować.

Jaki system rozliczeń z firmą SEO wybrać?

Nieufnie warto podejść do firm SEO, które oferują typ umowy z rozliczeniem się za wypracowany wynik. W takim modelu klient rozlicza się z firmą SEO wówczas, gdy słowa kluczowe osiągną ustalone w umowie pozycje w SERP (np. wejdą do Top5 bądź Top10). To w dalszym ciągu całkiem popularny sposób rozliczeń, aczkolwiek wiąże się z dużym ryzykiem – można wszak osiągnąć błyskawiczne rezultaty łamiąc standardy określone przez Google. Nieprzerwanie modyfikowany algorytm dodatkowo nie pomaga w dotrzymaniu obietnic składnych zleceniodawcy, dlatego dobra firma SEO nigdy nie zapewnia uzyskania konkretnych efektów. Co do opłaty za usługi firmy SEO, to rzadko bywa ona stała – zwyczajowo w pierwszych tygodniach po podpisaniu umowy konieczne jest zaangażowanie pokaźniejszego budżetu, żeby opracować szczegółowy audyt SEO, a w następnej kolejności wcielać w życie wszystkie wyliczone w nim prace. W późniejszym okresie współpracy, jak strona zleceniodawcy zostanie już zoptymalizowana, koszty prac bywają znacznie niższe.

Dane adresowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]