Antena telewizyjna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Więcej informacji o antenie telewizyjnej.

W przeważającej większości domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie stał się bezużytecznym przedmiotem, trzeba zainwestować też we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w przeróżnych sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest dziś niezwykle szeroki. W sklepach znajdują się anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T oraz anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się teraz w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się głównie łatwością montażu. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w dłoni przyrządy potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które dzisiaj oferują nam producenci, cechują się też niezwykłą odpornością na działanie niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. Dzięki temu pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej zakupie?

Ogromny wybór anten naziemnych sprawił, że należy bardzo przemyśleć wybór urządzenia, które chcemy zamontować. Powinno się pamiętać, że pod uwagę powinno się brać bardzo dużo czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników szybko wyszukamy w Internecie. Liczy się także moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać trzeba w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]