Bluzy sportowe – pełna wygoda w czasie treningu

Bluzy sportowe kupisz na https://sklep-hummel.pl/pl/c/BLUZY-SPORTOWE/273.

Kto codziennie trenuje zapewne dobrze wie, że jedynie dobra odzież sportowa umożliwia taką aktywność w zupełnym komforcie. Kompletując strój na treningi, przede wszystkim tych na świeżym powietrzu, jak gra w tenisa, jogging czy jazda na rowerze, pamiętajmy o zakupie bluz sportowych.

Bluzy lifestyle a bluzy sportowe – największe różnice

Modele bluz z zamkiem błyskawicznym, kapturem lub bez od dziesięcioleci są już normalnym elementem powszedniego ubioru. Nie zaskakują nawet w zakładach pracy, w których jeszcze niedawno obowiązywały surowe zasady dotyczące ubioru. Bluzy traktowane są jako odzież typu lifestyle, ponieważ są praktyczne i nie ograniczają ruchów, a wykorzystanie w nich grubszych materiałów sprawia, iż to znakomite odzienie wierzchnie na wczesną jesień i wiosnę. Bluzy sportowe, choć mają podobny krój, w wielu miejscach różnią się od bluz lifestyle. Te ostatnie zwykle szyte są ze stuprocentowej bawełny lub bawełny z niewielkim dodatkiem m.in. elastyny. Bluzy sportowe zaś nierzadko zrobione są wyłącznie z poliestru. Jest to niezwykle wytrzymały materiał, który nie ulega zbyt szybko rozciąganiu i jest mniej podatny na rozdarcia. Dlatego też jest wybierany do wytwarzania z niego strojów sportowych, które muszą wytrzymać duże przeciążenia działające na nie podczas intensywnych ćwiczeń. Co więcej poliester skutecznie odparowuje wilgoć ze skóry, wobec tego sportowiec nie spędza długich godzin w mokrej od potu odzieży.

Bluzy sportowe kupuj w sklepach oficjalnych dystrybutorów

Kupujmy głównie ubrania od cenionych producentów. Istotnie, musimy wtedy być gotowym na wyższą cenę takiej bluzy, ale w zamian mamy wysokiej klasy towar z lepszych tkanin, który zapewne będziemy używać wiele miesięcy. Jeśli jakiś rodzaj bluzy sportowej ma konkretne zastosowanie, nie warto korzystać zamiast niej z lifestylowej odzieży, na przykład bluzy bramkarskie posiadają posiłkowe protektory na łokciach, które chronią bramkarza podczas parad, natomiast bluzy dla biegaczy mają wyższy kołnierz, który chroni przed wiatrem. By być pewnym, że dostajemy oryginalne ubranie, róbmy zakupy w sklepach firmowych bądź prowadzonych przez oficjalnych dystrybutorów, które dysponują okazałym asortymentem bluz sportowych męskich, damskich i dla dzieci.

Dane adresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]