drukarka 3D, 3D drukarki

Drukarki 3D Makerbot, Formlabs i Stratasys – prezentacja popularnych modeli

W asortymencie firmy CadXpert natkniesz się wyłącznie na urządzenia od najlepszych producentów tych rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które posiadamy w naszej ofercie, działają m.in. w technologiach: PolyJet, SLA i FDM.

Stratasys – lider branży drukarek 3D

Stratasys jest globalnym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od ponad 30 lat – a konkretnie od 1988 roku – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie i instrumenty. Oszacowano, że stosując drukarki 3D i inne urządzenia Stratasys można zmniejszyć koszty produkcji i czas przeznaczony na proces produkcyjny nawet o 90%. Główne idee pracy rzeczoznawców firmy Stratasys to gwarantowanie wysokiej jakości usług i produktów, a także wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Bestsellery z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu oraz biznesu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną precyzją.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Kolejnym uznanym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta firma w branży maszyn do druku przestrzennego? Formlabs dostarcza najbardziej zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego druku, jak między innymi SLS i SLA. Nową propozycję w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, pracujące w autorskiej, pionierskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi rodzaj technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – cechuje się intuicyjną obsługą oraz ergonomiczną konstrukcją. Czym nowa technologia LFS różni się od SLA? Zdecydowanie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i prędkością druku, a także drobiazgowym odwzorowaniem najdrobniejszych szczegółów. W LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dzięki temu można szybko wydrukować identyczne prototypy, do czego dąży się z reguły w seryjnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla edukacji, przemysłu, biznesu

MakerBot wytwarza wysokiej klasy profesjonalne urządzenia do druku 3D, pracujące wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tej marki mają rozległe zastosowanie w najrozmaitszych gałęziach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu innych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100°C. Uzyskany wydruk jest precyzyjny i trwały, a w czasie procesu drukowania nie dochodzi do przesunięcia się warstw oraz nie występują zniekształcenia.

Dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]