Jaki kombinezon na motocykl?

Jeśli chcesz kupić kombinezon na motor, koniecznie sprawdź https://bit.ly/2MijjGD.

Korzystanie z motocyklu łączy się nie tylko z określonym ryzykiem, ale często też z odczuwalnym dyskomfortem. Aby zmniejszyć negatywny wpływ poniektórych czynników na zadowolenie z jazdy, konieczne jest zaopatrzenie się w stosowną odzież. Specjalne spodnie w komplecie z kurtką bądź kombinezon na motocykl zablokują odczuwanie pędu powietrza, a także podczas potencjalnego wypadku znacznie zmniejszą możliwość doznania różnego typu kontuzji. Tak jednakże będzie tylko wtedy, jeśli kupimy najlepszy ich model. Co warto zatem zamówić? Co będzie najodpowiedniejszym rozwiązaniem – wariant jedno- czy dwuczęściowy? Jaki materiał wybrać? Na te kwestie odpowiemy w tym wpisie.

Dla kogo jednoczęściowy kombinezon na motocykl?

Kombinezony motocyklowe jednoczęściowe preferują głównie biorący udział w zawodach sportowych, doświadczeni motocykliści, a także okazjonalnie osoby podróżujące na odległych trasach bez długich przystanków. Gwarantują one wysoki stopień bezpieczeństwa podczas „położenia” maszyny. Niestety w parze z tym idzie obniżenie wygody ich zakładania, ale i przemieszczania się w nim pieszo, m.in. skorzystanie w nim z toalety bywa sporym problemem. Wobec tego motocykliści, którzy nie jeżdżą w zawodach, od razu mogą kupić dwuczęściowy kombinezon motocyklowy. Zapewnia on optymalną w większości sytuacji protekcję, a jednocześnie łatwiej jest go ubrać i ściągać.

Kombinezon na motor – z tekstyliów czy skórzane

Model kombinezonu motocyklowego to tymczasem nie wszystko, co należy wziąć pod uwagę kupując jeden z nich. Tak samo znaczący jest surowiec, z którego jest on wyprodukowany. Tu można wybierać w zasadzie skórę i specjalne tekstylia. Kombinezony skórzane dają mają stosunkowo mały potencjał wentylacji, ale znakomicie chronią w razie upadku. Należy jakkolwiek zaznaczyć, iż coraz więcej tekstyliów – na przykład te z mocnych polimerów – pod tym względem sprawdzają się jednakowo dobrze, a jednocześnie są bardziej przewiewne.

Dane adresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]