Kablówka jest poza Twoim zasięgiem? Pomyśl o antenie satelitarnej

Jeśli szukasz anteny satelitarnej, skieruj się na ten adres.

Większość z nas posiada w swoim domu telewizor. Mimo tego, że coraz chętniej uprawiamy sport, lubimy czasem zobaczyć ciekawy serial bądź program telewizyjny. By odbiór stacji telewizyjnej był możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie odpowiedniej anteny. Doskonale sprawdza się do tego antena SAT, którą na ten moment można kupić bez trudu.

Antena SAT – jak to działa?

Pojęcie antena SAT oznacza nic innego, jak cieszącą się popularnością antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli przynajmniej kilka razy w życiu. Jest to przyrząd z trudną do przeoczenia czaszą, która często nazywana jest talerzem. Ten rodzaj anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Dzięki antenie satelitarną można w związku z tym odbierać nadal nadzwyczaj lubianą na terenie Polski telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez sporą część widzów w miejsce kablówki . Jest to wynikiem tego, że kablówka nie jest dostępna w wielu rejonach kraju. Wymienić można kilka typów anten satelitarnych. Kupić można zatem anteny paraboliczne, offsetowe, wieloogniskowe oraz panelowe. Anteny tego rodzaju odznaczają się określonymi cechami – różnią się między innymi średnicą jaką posiada czasza. Aktualnie zazwyczaj konsumenci wykorzystują jednak modele o średnicy od 18 do 35 cali. Anteny zrobione są tak, by nie niszczały w efekcie działania zmiennych warunków atmosferycznych. Sprawia to, że śnieg, deszcz, wysokie i niskie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich kondycji. Wysokiej klasy antena satelitarna będzie mogła być użytkowana długo.

Co oprócz anteny satelitarnej jest potrzebne do odbioru kanałów?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym urządzeniem potrzebnym do tego, aby bez trudu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej należy także wyposażyć się w specjalny uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie odpowiednio umocowana w określonej pozycji. Niezbędny jest też konwerter (dwupasmowy lub posiadający oddzielne pasmo), kabel antenowy oraz odbiornik satelitarny.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]