Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Jeśli chcesz zamówić toczki do jazdy konnej, koniecznie sprawdź https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportu, w których zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, z uwagi znaczną prędkość i wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest szczególnie głowa dżokeja, która obligatoryjnie winna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa dostępne są 2 rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co wybrać?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest z reguły wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednak tak dobrej ochrony jak kask, dlatego polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy doborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask winien posiadać odpowiednie certyfikaty, jak również umożliwiać regulację rozmiaru lub być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask do jazdy konnej nie należy także iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej okolicy nie dostaniemy odpowiedniego modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]