Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Chcesz kupić listwy drewniane? Sprawdź http://bit.ly/2QJFh2d

Wydają się mało ważnym elementem, jednakże ich charakter ma duży wpływ na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają estetyczne przeciągnięcie przewodów oraz zabezpieczają najniższe partie ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest istotne przede wszystkim w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To na pewno wystarczający argument, aby nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i doskonale komponuje się z eleganckimi meblami bądź dodatkami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z PVC albo MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i one mogą być wykonane zarówno z różnych tworzyw, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, pod warunkiem, że nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]