Kompatybilne kapsułki Tchibo Cafissimo i ich rodzaje

Na https://cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-tchibo-cafissimo/ uzyskasz więcej informacji o Tchibo Cafissimo kapsułki

Metoda parzenia kawa w kapsułkach jest znana od końca lat 70-tych i stopniowo pozyskała sobie nowych miłośników. Ten wygodny system pozwala na przygotowanie napoju wysokiej jakości nadzwyczaj nieskomplikowaną metodą – należy uzupełnić pojemnik z wodą w ekspresie, włożyć kawę w kapsułce do dedykowanego zasobnika i zaledwie po minucie można rozkoszować się pobudzającym napojem.

Kawy single origin z Etiopii i Brazylii – zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo

Istnieje kilka systemów takiego przygotowywania kawy. Ten stworzony przez niemiecki koncern Tchibo jest jednym z najbardziej znanych globalnie. Kapsułki Tchibo Cafissimo odróżniają się formą od innych, co przez wiele lat narzucało klientom konieczność zaopatrywania się w kawę u jednego dostawcy. Problem ten tyczył się każdego systemu w kapsułkach, jednak w ostatnich latach dostępnych jest w sklepach – także w naszym kraju – sporo ich zamienników. Włoski producent Italian Coffee wytwarza kapsułki do sporej ilości systemów, w tym też zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo. W tym systemie producent ten utworzył linię kaw speciality, innymi słowy tzw. kaw single origin. Taka kawa charakteryzuje się tym, iż pochodzi z jednej uprawy, gatunku i zbioru. Smak jej naparu jest unikatowy, bo ma na niego wpływ mnóstwo rozmaitych czynników, m.in. pogoda , która panowała w roku zbiorów. Mieszanie takich kaw z mlekiem czy dodatkami aromatyzującymi zabija ich specyficzne nuty smakowe. W sprzedaży kupić można zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo skrywające kawę z ziaren z Angoli (robusta), a także z Etiopii oraz Brazylii (arabika). W tych kawach mocno wyczuwalne są aromaty czekoladowe, kwiatowe oraz kakaowe.

Ile kosztuje kawa z zamienników kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Urządzenia do kawy w kapsułkach sprawdzą się zarówno w domu, jak i w urzędach czy hostelach. Cena napoju w przeliczeniu na jedną porcję nie jest wygórowana – najczęściej mieści się w widełkach 1-1,50 zł. Znaczy to, iż taka kawa jest kilkukrotnie tańsza niż identyczny napój serwowany w kafeteriach w galerii bądź na stołówkach w biurze. Rozsądne ceny oraz nietuzinkowe wzornictwo urządzeń na kapsułki powodują, że coraz częściej znajdujemy dla nich w naszych domach. Z ich pomocą zaserwujemy znajomym wysokiej jakości napój podczas okazjonalnych spotkań, a zarazem sami będziemy radować się kubkiem takiej kawy przed wyjściem do pracy, bez obaw o ogromne koszty. Jeśli zamierzamy zamówić zamienniki kapsułek Tchibo sprawdźmy uprzednio czy będą nadawać się do posiadanego przez nas ekspresu.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]