Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego

Kup urządzenia do drenażu limfatycznego na carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego zadaniem jest poprawienie cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii prawie wiek temu – to zestaw różnorodnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów czerpiących oraz okrężnych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak również miejsca masażu.

Maszyna do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez udziału masażysty

W ostatnich latach fizjoterapeuci często stosują aparaty do presoterapii symulujące masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów podzielonych na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych komór rękaw naciska na kończynę, wspomagając tak cyrkulację limfy. Istnieje multum zaleceń do poddania się zabiegowi presoterapii. To zwłaszcza zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania i jako wsparcie w likwidacji cellulitu. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana w świecie sportu, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowy sprzęt do masażu limfatycznego

Duże możliwości użycia aparatów do masażu limfatycznego wpłynęło mocno na ulepszenie tych urządzeń. Dziś osoby na co dzień korzystające z tej formy terapii mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, za pomocą mobilnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy drenaż. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, toteż bez trudu można spakować je w podróż, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być obowiązkowo skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, gdyż występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. choroby bakteryjne oraz wirusowe czy niewydolność serca, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]