Nie psuj pięknych wnętrz roletami. Zamontuj shuttersy w oknach

Co powinieneś wiedzieć o shutters okiennice?

Urządzając dom, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Najczęściej wybiera się tradycyjne aranżacje, a więc firany i zasłony, które czasem łączone są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno mało rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Z czego wykonywane są okiennice ozdobne shutters

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych poruszają się, wobec tego można ustawiać je pod dowolnym kątem, w zależności od potrzeb domowników. Producenci wytwarzają je z polichlorku winylu (PCV), płyt MDF, a także z drewna. Okiennice ozdobne shutters instaluje się z reguły na oknach, jakkolwiek równie dobrze będą się prezentować na drzwiach garderoby. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się w dalszym ciągu stosunkowo rzadko, ale każdy z nas na pewno w kinie czy na ekranie telewizora, gdyż te okiennice są niezmiernie popularne na obszarach z gorącym klimatem, czyli w USA oraz w Australii.

Przydatne funkcje ozdobnych okiennic typu shutters

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko wspaniale się prezentują, lecz mają także pożyteczne funkcje. Dzięki nim można pasywnie regulować wykorzystanie promieni słonecznych: w gorące miesiące powstrzymywać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zapobiegać utracie ciepła. Okiennice wewnętrzne bardzo dobrze komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi i można umieścić je na przeważającej większości okien. Wykonuje i montuje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, iż są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niezmiernie gustowny wygląd, zatem zwiększają wartość posesji. Warto także zaznaczyć, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawia się bez wykorzystania linek, co posiadacze zwierząt czy rodzice dzieci, które rozerwać sterczące żyłki, uznają zapewne za dodatkowy atut.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]