Miś to nie jedyna opcja – przedstawiamy bogaty świat pluszaków

Pluszak – towarzysz dla najmłodszych

Pluszak znaczy dla dziecka więcej niż zwyczajna zabawka. Nie tylko jest towarzyszem codziennych czynności, ale przede wszystkim zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa, gdy w obok nie ma dziadków bądź rodziców.

Pluszowe przytulanki we wczesnych miesiącach życia dziecka wspierają jego rozwój społeczny oraz emocjonalny. Z ich pomocą maluchy uczą się okazywać własne emocje oraz tego, czym jest potrzeba opieki nad inną osobą. Kiedy wspominamy o przytulankach, pierwszą myślą jest przeważnie klasyczny miś. Jednakże wszechświat tych zabawek jest bardzo obszerny i znajdziemy w nim sporo innych pluszowych zwierzątek, które najmłodsi szybko polubią.

Pluszaki – zwierzęta znane dziecku z codziennego życia

Podczas spaceru z rodzicami maluchy szybko zauważają, że inne dzieci pojawiają się z pieskami, a czasem także kotami. Tak samo wizyta u rodziny posiadającej domowych pupili wzbudza u dziecka zainteresowanie zwierzakami i marzenie bycia właścicielem własnego. I chociaż zwierzątko domowe to ogromna odpowiedzialność, może na nią przyszykować dziecko właściwa zabawka.

Psiaki

Pluszowe czworonogi sprzedawane w Galerii Bukowski to pluszaki wzorowane na wyglądzie rzeczywistych ras, np. pudla. Ich futerko, którego długość dopasowana jest do rasy pieska, jest niezwykle puszyste i miłe w dotyku. Z taką zabawką dziecko może bawić się w wychodzenie z pluszowym pieskiem na przechadzkę bądź karmienie o określonych porach, dzięki czemu po pewnym czasie nauczy się systematyczności i poprawnej dbałości o swoje prawdziwe zwierzątko.

Kociaki

Inne kochane przez dzieci pluszaki wzorowane na udomowionych pupilach to kotki i króliki, przy czym te ostatnie cieszą się niesamowitym powodzeniem, w szczególności wśród dziewczynek. Cechą reprezentatywną autorskich pluszowych kotków uszytych przez Galerię Bukowski są ich wąsy, które odwrotnie do większości maskotek nie są zrobione z tworzywa sztucznego, a z delikatnego sznurka. Podobnie ich noski oraz uśmiechy są haftowane nicią. Pluszaki-koty szyte są w 2-ch rozmiarach – te duże mają cechy dorosłych zwierząt, a małe – kociątek. Różnicę można zauważyć nie tylko po mordkach maskotek, ale także po ich posturze.

Króliczki

Pluszowe króliki to natomiast seria zabawek, w której nie tylko dzieci, ale nawet dorośli, odnajdą swojego faworyta. Maluchy szaleją za puszystymi szarakami Kanini, z wydatnymi brzuszkami i pociągłymi, zwisającymi uszkami. Z króliczków tych można stworzyć kompletną rodzinkę, bo dostępne są one w dwóch rozmiarach – 15 i 25 cm. Dziewczynki z pewnością pokochają także duże i małe króliczki z linii Princess, a chłopcy króliczych kompanów z elegancką kokardą. A starsi, którzy są przeświadczeni, iż zwierzątka te dają harmonię oraz miłość, mogą uczepić do kluczy malutki pluszowy brelok.

Galeria Bukowski - pluszaki lisy z serii Regina
Galeria Bukowski – pluszaki lisy z serii Regina

Pluszowe dzikie zwierzaki

Inną grupą pluszaków są te, wyglądające jak dzikie zwierzęta. Maluchy mogą otworzyć w swojej bawialni mały ogród zoologiczny, w którym można będzie podziwiać m.in. słonie lub pingwiny, i w ten sposób spędzać wieczory na zabawie z rodzeństwem. Niemało kochanych przez dzieci pluszaków to również zwierzęta kojarzące się z życiem na wsi, przykładowo pogodne owieczki, a także te zamieszkujące lasy, jak jeżyki albo sówki. Te ostatnie mogą być świetnym podarkiem dla 7-latków rozpoczynających naukę w szkole podstawowej. Sowy są wszak symbolem wiedzy i – ustawione na biurku – mogą stać się motywacją dla uczniów.

Stawiaj na bezpieczne pluszaki wysokiej jakości

Kupując zabawki dla dzieci, zwłaszcza najmłodszych z nich, powinno się wziąć pod uwagę nie tylko samo ich wzornictwo, ale też sposób ich produkcji oraz to, czy są bezpieczne. Pluszaki dla maluchów muszą zawsze spełniać wszelkie europejskie normy bezpieczeństwa, ich szwy winny być trwałe, a surowce, z jakich są wytworzone, nie może powodować uczuleń. Rodzic musi również sprawdzić, czy pluszak nie posiada drobnych, plastikowych elementów, które mogłyby odpaść, a później być połknięte przez malucha.